PATRIOTYZM GOSPODARCZY

PUBLIKACJE:

POSZUKIWANIE PATRIOTYZMU GOSPODARCZEGO

dr Jan Parczewski – Ekspert RGSWS

TYGODNIK „GAZETA POLSKA” – 31.10.2017

Puls Biznesu zorganizował w dn. 23-go października 2017 kolejną, ósmą już edycję debaty „Czas na Patriotyzm Gospodarczy”, tym razem pod hasłem Polska 4.0. W debacie tradycyjnie już wzięli udział przedstawiciele 1-szej ligi (a raczej ekstraklasy) ze świata polskiej polityki i gospodarki. Nie odnosząc się w tym miejscu do jakości wniknięcia w Polskę 4.0, w niniejszym materiale pochylam się głównie nad konstruującym lejtmotywem tychże debat, jakim jest patriotyzm gospodarczy – odnosząc się przy tej okazji do całości mainstreamowego przekazu, w którym prym wiedzie obecnie obóz „dobrej zmiany”.

RACJONALNY PATRIOTYZM GOSPODARCZY

dr Jan Parczewski – Ekspert RGSWS

TYGODNIK „GAZETA POLSKA” – 27.09.2017

Patriotyzm może być rozumiany: emocjonalnie (jako miłość i gotowość poświęceń do kraju – ojczyzny), czy też racjonalnie (jako tworzenie, rozwijanie, akceptacja i preferowanie /pod akronimem TRAP/ warunków i rozwiązań racjonalnie korzystnych dla kraju ojczystego, a co za tym idzie bezpośrednio bądź pośrednio dla jego obywateli tj. narodu, zgodnie z jego definicją w Konstytucji RP).

PATRIOTYZM GOSPODARCZY

Piotr Hofman – Prezes RGSWS

GAZETA POLSKA TYGODNIK  – 19.04.2017

Jako Rada Gospodarcza Strefy Wolnego Słowa stawiamy na patriotyzm gospodarczy. Nie chcemy, aby był tylko sloganem. Poprzez współpracę m.in. z MEN pragniemy, aby stał się stałym elementem edukacji ekonomicznej i zaistniał w programach szkolnych jako podstawowy element świadomości młodego pokolenia. Zapraszamy na felieton p. Piotra Hofmana.