AKTUALNOŚCI

Rada Gospodarcza SWS rozpoczyna współpracę z

Forum Polskiej Gospodarki

„WIGILIA BEZ GRANIC”

Przeczytaj list Pana Prof. Zbigniewa Krysiaka – Prezesa Instytutu Myśli Schumana

Kilka miesięcy funkcjonowania stanowiska Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw przynosi już efekty. Przykładem może być głośna w ostatnim czasie sprawa dotycząca prowokacji urzędniczej przeciw mechanikowi samochodowemu, który został złapany na niewydaniu paragonu przy okazji wymiany żarówki. Sprawa znalazła swój finał w sądzie, a teraz mamy jej zakończenie.

LIST OTWARTY PRZEDSIĘBIORCÓW
W SPRAWIE ZAOSTRZENIA PRZEPISÓW ZWIĄZANYCH Z GOSPODARKĄ ODPADAMI

Skierowany do Ministra Środowiska – p. Henryka Kowalczyka

Biały Dom publikuje petycję przeciw ustawie Just Act 447

Dobre wieści dla amerykańskiej Polonii, która w ostatnich tygodniach walczyła w obronie polskiego majątku narodowego poprzez sprzeciw wobec ustawy Just Act 447, jak i dla Polski płyną do nas zza oceanu. Otóż na stronach Białego Domu opublikowana zostala petycja do prezydenta Donalda Trumpa, by ten nie podpisywał wspomnianej ustawy, która godzi w polski interes narodowy. Teraz wystarczy 100 tys. podpisów, a prezydent USA będzie zobligowany odnieść się do tej sprawy, choć nie wykluczone, że zajmie się tym wcześniej.

Więcej na ten temat oraz informacje ws. podpisów pod petycją znajdą Państwo pod poniższym linkiem.

II Europejski Festiwal Schumanna

Warsztat tematyczny prowadzony przez RGSWS

13 maja w Świątyni Opatrzności Bożej w warszawskim Wilanowie odbędzie się  druga edycja Europejskiego Festiwalu Schumana. Jego celem jest przybliżenie poglądów tego polityka i myśliciela, jednego z ojców integracji europejskiej. Integracja ta, zgodnie z poglądami Roberta Schumana, powinna odbywać się w ramach suwerennych państw, co wpisuje się w realizację idei Europy Ojczyzn. Wspólnota taka stoi w wyraźnej opozycji do koncepcji państwa federalnego, w którym poszczególne kraje byłyby jedynie regionami czy stanami, nie zaś niezależnymi i samodzielnymi bytami z własną podmiotowością. W ramach wydarzenia swój panel poprowadzi również Rada Gospodarcza Strefy Wolnego Słowa. Jego tytuł to „Rola Kapitału Polonii w promocji i rozwoju Polski oraz tworzeniu relacji między Narodami Europy i świata wg idei Roberta Schumana”. Celem panelu jest przybliżenie tytułowego projektu, którego zadaniem jest budowa mostów gospodarczych między Polakami w kraju i zagranicą. Rada Gospodarcza SWS realizuje to przedsięwzięcie od niemal roku, w jego ramach miały miejsce liczne spotkania z Polonią (we Francji, Niemczach, na Litwie oraz w Belgii). Panelistami będą członkowie Rady, w tym reprezentant środowiska polonijnego z Wilna. Organizatorzy panelu wskazują, że Kapitał Polonii to akcja, w której doceniona jest rola i potencjał Polaków i osób pochodzenia polskiego żyjących zagranicą, Panel rozpocznie się o godzinie 10.00 i ma potrwać do 11.45.

13 MAJA 2018

WARSZAWA – Świątynia Opatrzności Bożej

X EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

Udział p. Kamila Gorala Członka Zarządu RG SWS w panelu Gazety Polskiej: Polska gospodarczym liderem Międzymorza

14-16 MAJA – KATOWICE

Zapraszamy również na stoisko, które współtworzymy ze Strefą Wolnego Słowa

KONFERENCJA

Firmy z Polskim Kapitałem na Rynku Budowlanym

17 MAJA – KATOWICE

CENTRUM BIZNESOWE, ul. OPOLSKA 22

VI POLSKI KONGRES PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Partnerstwo merytoryczne RGSWS

24-25 WRZEŚNIA 2018

POZNAŃ

ZOBACZ NASZ PROFIL NA FACEBOOKU:
ZOBACZ NASZ KANAŁ NA YOUTUBE:

NAJBLIŻSZE POSIEDZENIE RADY:

20 LIPCA

Chcesz uczestniczyć? – napisz